2

Projekt domujednorodzinnego- Zgierz

2

Projekt domujednorodzinnego- Zgierz

2

Projekt domujednorodzinnego- Zgierz

2

Projekt domu jednorodzinnego- Zgierz

Data:
2013
Inwestor:
Osoby prywatne
Lokalizacja:
Miejscowość – Zgierz, ul. Porzeczkowa

Dom mieszkalnyjednorodzinny

Projekt został zrealizowany na działce narożnej położonej w miejscowości Zgierz przy ul. Porzeczkowej oraz Jesionowej. Teren inwestycji znajduje się w malowniczej okolicy na osiedlu domów jednorodzinnych. Od południa rozciąga się widok na tereny zielone, a cała okolica jest silnie zadrzewiona. Podstawą projektowania była wizja Inwestorów, którzy oczekiwali atrakcyjnej, nowoczesnej formy, ale przy założeniu, że będzie to autorska interpretacja domów tradycyjnych z dachem dwuspadowym. Dodatkowo dla terenu obowiązywały zapisy Planu Miejscowego narzucające linię zabudowy oraz parametry dotyczące wysokości, wymaganej powierzchni zieleni oraz możliwej powierzchni zabudowy nieruchomości.

Kreatywne podejście oraz doświadczenie zaowocowało budynkiem o zwartej, oszczędnej formie, w kształcie zbliżonym do kwadratu z wychodzącą z frontowej elewacji dobudówką stanowiącą taras balkonowy. Poprzez zastosowanie drewnianych elementów elewacji razem z boniowaniem oraz kolorystyką budynku uzyskano dynamiczny, wyjątkowy charakter domu o powierzchni parteru ok. 90 m2 oraz powierzchni całkowitej budynku ok. 160 m2.

Dzięki oszczędnemu planowaniu oraz odpowiednio dobranym wielkościom pomieszczeń uzyskano kompaktowy, ale i przestronny dom z kuchnią, jadalnią, pokojem dziennym wychodzącym na ogród, pokojem dla gości, łazienką, pomieszczeniem gospodarczym oraz zamykaną przestrzenią magazynową pod schodami na parterze oraz trzema sypialniami, garderobą i dużą łazienką o powierzchni prawie 10m2 z narożnym jacuzzi na piętrze.

Dodatkowo kuchnia, jadalnia oraz pokój dzienny tworzą przestrzeń która wzajemnie się przenika, a uzyskana poprzez obniżenie poziomu salonu o 30 cm wysokość strefy rzędu 3m potęgują wrażenie przestronności domu.

Zaprojektowane tarasy oraz zastosowanie dużych, przesuwnych drzwi balkonowych otworzyło budynek na ogród oraz umożliwiło latem dodatkowe jego „powiększenie”.

GIZM architekci_disclamer.jpg